Osobnosti súboru


Umeleckí vedúci a choreografi

  • Imrich Macko, Ján Sedlák, Julian Mikloš, Jozef Janák, Alexander Illés 1964 - 1967
  • Ing. Imrich Mészáros, Ing. Jozef Mészáros 1967 - 1973
  • Pavol Širák 1974 - 1980
  • Jozef Bakšay 1980 - 1985
  • Ján Buranovský 1985 - 1987
  • Ing. Vladimír Urban od roku 1987

Asistenti choreografa

  • Silvester Černota, Štefan Mráz
  • Vlasta Širáková 1977 - 1980
  • Emiliana Mrázová 1979 - 1983
  • Mária Fialkovičová-Šandorová 1983 - 1987
  • Alžbeta Takáčová 1987 - 1995
  • Ján Buranovský 1987 - 1989
  • Rasťo Ondič 1989 - 1991
  • Miloš Sidor 1991 - 1992
  • Imrich Horňák 1992 - 1993
  • MUDr. Martina Švekušová (rod. Mrázová) 1995 - 1997
  • MUDr. Angela Baranová (rod. Michňová) 1997 - 1998
  • JUDr. Táňa Mrážiková 1998 - 2000, od roku 2001
  • Juraj Kažimír 1994 - 2001
  • Slávka Rusnáková 2000 - 2001
  • Ing. Stanislav Švekuš 2001 - 2003
  • JUDr. Tatiana Mrážiková 2001 - 2003
  • Peter Papcun 2003 - 2004
  • Mgr. Petra Mižerová 2003 - 2011
  • Ing. Martin Záremba 2004 - 2011
  • Ing. Lenka Hyblárová 2012 - 2015
  • Ing. Dávid Novák 2012 - 2016
  • Mgr. Petra Tóthová od r. 2016
  • Ing. Ján Rudy od r. 2016

Organizační vedúci

  • Albín Tomko, Jozef Bogdan 1974 - 1977
  • Peter Beňo 1977 - 1982
  • JUDr. Alica Krajňaková 1982 - 1983
  • František Salai 1983 - 1992
  • PhDr. Gabriela Lacušová 1993 - 1993
  • Lotta Hrušovská 1994 - 1996
  • Ľuboslav Hudák 1997 - 1999
  • Ľudmila Krajčová 2000 - 2001
  • Marián Gereg od roku 2001
    - Ing. Lenka Hyblárová - v zastupovaní od mája 2012 - do augusta 2013
    - Bc. Marián Gereg
    - Ing. Pavol Bartoš - v zastupovaní od 2015 - do júna 2016
    - Bc. Marián Gereg 

Pedagógovia

  • Ivan Zezulka (2000 - 2008)
  • Beáta Gogová (2009)
  • Slavomír Ondejka (2008 - 2009)
  • Marianna Svoreňová (2005 - 2011)
  • Vladimír Frištik (2009 - 2010)
  • Erika Lišková (2010 - 2011)
  • Štefan Turanský (2011 - 2013)
  • Vladimír Michalko (2011 - 2013)
  • Radovan Vagáč (2013 - 2014)
  • Dulová Mária (od 2014)

Vedúci speváckej zložky

  • Jozef Janák, Mikuláš Čabiňák, Štefan Gajdoš, Ladislav Szalay 1964 - 1975
  • Peter Škvarenina 1976 - 1979
  • Ľubomír Varinský 1979 - 1991
  • Andrea Rendošová od roku 1992
  • Alexandra Holubová (tanečná zložka v 2010)
  • Anna Polomská (tanečná zložka v 2011)
  • Katarína Kišidayová (tanečná zložka od 2012)

Vedúci ľudovej hudby

  • Eugen Bunda do roku 1985
  • Vojtech Bunda 1985 - 1992
  • Milan Rendoš 1993 - 2016

Krojárky

  • Jitka Bošňovičová
  • Anna Domanová 1974 - 1996
  • Alena Jarošíková 1996 - 1999
  • Emília Beneová 2000 - 2002
  • Dana Šviderová od roku 2002 do 2009
  • Magdaléna Horková od 2009

Výraznejší interpreti

  • Hanka Komarová, speváčka do roku 1980
  • Juraj Hruška, spevák
  • Ján Hrušovský, spevák
  • Emilia Bučinová, speváčka do roku 1983
  • Hedviga Arbutinová-Klimová, speváčka 1978 - 1989
  • Hanka Meková, tanečnica
  • Vlasta Širáková, tanečnica 1977 - 1980
  • Ing. Emiliana Mrázová, tanečnica do roku 1983
  • Štefan Doman, tanečník 1969 - 1997, spevák 1989 - 1997
  • Ján Buranovský, tanečník 1971 - 1989
  • Ing. Štefan Mráz, tanečník 1968 - 1984
  • Mária Fialkovičová-Šándorová, tanečnica 1977 - 1987
  • MVDr. Alžbeta Takáčová, tanečnica 1977 - 1995
  • Mgr. Erika Švedová, speváčka od roku 1982
  • Juraj Kažimír, tanečník 1987 - 2001
  • Mgr. Milan Rendoš, spevák a inštrumentalista od roku 1987
  • Alena Demjanová, speváčka a sólistka od roku 1990 - 2008
  • Peter Papcun, tanečník 1997 - 2006
  • Mgr. Dominik Béreš, tanečník 1999 - 2009
  • Ing. Martin Záremba, tanečník od roku 1997
  • Mgr. Adriana Miškovičová (Molnárová), tanečnica 2001- 2016
Back to Top